Dzień Przyjaźni undefined

Dzień Przyjaźni

12 czerwca w Przedszkolu nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie odbył się Dzień Przyjaźni. Mimo iż każdego dnia w przedszkolu kształtowana jest u dzieci postawa koleżeństwa i przyjaźni, tego dnia szczególnie zwracaliśmy uwagę na takie cechy, jak: koleżeństwo, życzliwość, otwartość. Przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach integracyjnych przy muzyce, wykonywały portret przyjaciela. Podczas zajęć i swobodnych rozmów dzieci tworzyły własną definicję przyjaźni, określały cechy prawdziwego przyjaciela, chętnie opowiadały o swoich przyjaźniach. Ważnym elementem Dnia Przyjaźni było stworzenie wspólnego, długiego łańcucha przyjaźni. Przygotowany z papierowych pacynek, trzymających się za rączki łańcuch, odzwierciedlał ideę zorganizowanego dnia. Nasze przedszkolaki tworzą jedną, wielką grupę przyjaciół. Mimo młodego wieku wiedzą, że w jedności siła...
25.06.2013
Urszula Kura