Dzień Rodziny undefined

Dzień Rodziny

"Więzy rodzinne to nie tylko wspólnota krwi, ale spoiwo dzielnych chwil, bliskości i słabości widzianych u siebie nawzajem" Dawn Barker.
Za poważnie?
"W każdej rodzinie jest jak w cyrku lub jak w kinie…"
Realne….
"Rodzina to najlepszy wynalazek na świecie".

"Dzień Rodziny" to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim to czas wyśmienitej zabawy. Z tej okazji 4 czerwca nasza szkoła zaprosiła swoich przyjaciół na bogaty program artystyczny. Wśród zaproszonych gości obecny był Starosta Powiatu Łęczyńskiego - Pan Dariusz Kowalski, Wójt Gminy Ludwin - Pan Andrzej Chabros, proboszcz parafii Rogóźno - ksiądz Waldemar Taracha, referent oświaty w Ludwinie - Pani Joanna Guz, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Małgorzata Wiączek, radni oraz sołtysi okolicznych wsi, a także licznie zgromadzeni Rodzice.

"Moja rodzina jest wspaniała mama, tata, siostra mała. Chociaż bywają ciężkie chwile my wspieramy się co chwilę." - takimi słowami powitały wszystkich zebranych na sali uczennice klasy V
W programie przygotowanym specjalnie dla dzieci, rodziców oraz gości znalazły się występy taneczno-wokalne dzieci z grupy 3-4-5 latków, z grupy 5-6 latków oraz szkolnego zespołu tanecznego "Łobuziary". Program uświetnił grą na instrumentach Piotrek Kuśmierz uczeń klasy III. Mogliśmy również wysłuchać koncertu wokalnego Łukasza Liska, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy oraz zespołu wokalnego "Fidelis" z Ludwina.

"Dzień Rodziny" był również okazją do uroczystego otwarcia nowej pracowni chemiczno-fizycznej. Uczniowie klasy VII wprowadzili nas w magiczny świat chemii poprzez zaprezentowanie kilku spektakularnych eksperymentów.

Po części artystycznej rozdano uczniom upominki, rodzice zaprosili zgromadzonych na słodki poczęstunek oraz degustację sałatek. Jak zawsze największą frajdą okazał się dmuchany zamek. Kolejki ustawione były również przy stoisku z watą cukrową i zabawkami oraz ognisku, gdzie można było upiec kiełbaskę.

Było to radosne i słoneczne popołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie.
20.06.2018
Natalia Kaszyca