Dzień Sołtysa - 11 marca 2020r.

Dzień Sołtysa to coroczne święto, obchodzone w celu wyrażenia uznania wszystkim sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych, zwykle wiejskich społeczności. W naszym przedszkolu od 9 lat na ręce Sołtysów z miejscowości, z których do naszego przedszkola uczęszczają dzieci składamy życzenia i organizujemy specjalny krótki program artystyczny. Także w tym roku na nasze zaproszenie pojawili się sołtysi: Pani Jadwiga Mogiełka- Sołtys Cegieł; Pan Paweł Małuszek- Sołtys Daniszyna; Pan Przemysław Janas- Sołtys Łąkocin; Pan Wiesław Janoś- Sołtys Zacharzewa, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Zaszczycili nas również swoją obecnością: Pan Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski: Piotr Kruszczyk, Zastępca Wójta Pan Antoni Hadryś, oraz Pan Piotr Walkowski przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego oraz Pan Sylwester Kląskała, który wiele lat piastował urząd Sołtysa wsi Chruszczyny oraz był Radnym Gminy. W podziękowaniu za ciężką pracę i działania na rzecz mieszkańców dzieci przedstawiły krótki program artystyczny oraz złożyły życzenia. Na zakończenie dzieci rozdały "słodkie kwiatki" a dzieci otrzymały słodycze oraz od Pana P. Walkowskiego wiatraczki.
Była to nasza ostatnia uroczystość w tym roku szkolnym gdyż od 16 marca do 1 czerwca przedszkole musiało zawiesić działalność z powodu pandemii.
02.07.2020
Arleta Gorzelana