Dzień Strażaka w Starym Gronowie undefined
Dzień Strażaka

Dzień Strażaka w Starym Gronowie

W dniu 04.05. obchodzony jest Dzień Strażaka.
Z racji tego święta grupa Kaczuszek wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Gronowie. Pogoda nie sprzyjała wycieczkom, ale na szczęście musieliśmy przejść tylko parę kroków i byliśmy na miejscu.
W naszej miejscowości Straż Pożarna ma swoją siedzibę "za ścianą" naszego oddziału przedszkolnego.
Na powitanie dzieci wręczyły panu strażakowi piękne laurki własnej roboty.
Pan Robert Kalla, który jest strażakiem, opowiedział nam o tym, jakże ważnym zawodzie. Zasady bezpieczeństwa nasze maluchy od tej pory powinny mieć w "małym paluszku". Następnie wybraliśmy się na przejażdżkę wozem strażackim. To była frajda! Po powrocie pan Robert opowiedział nam o sprzęcie, który znajduje się w wozie. Maluchy z wielkim zaciekawieniem przymierzały maski, oglądały sprzęty. Niestety do mundurów i kasków nasze Kaczuszki muszą jeszcze podrosnąć, ale niektóre dzieci już zapowiedziały, że w przyszłości także zostaną strażakami!

relacja : Magdalena Matyszewska
11.05.2015