"Dzień Unii Europejskiej"

Niewielu Polaków wie, że 9 maja przypada Dzień Unii Europejskiej. Doskonale zdają sobie z tego sprawę dzieci z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie. W tak ważnym dniu nie zabrakło u nas wielu ciekawych pomysłów i zabaw integracyjnych związanych z Unią Europejską. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w quizie wiedzy podczas którego, ku wielkiemu zaskoczeniu odpowiedziały bezbłędnie na całkiem niełatwe pytania. Wiele radości i zabawy przyniósł dzieciom pokaz mody związany z cechami charakterystycznymi dla wybranych krajów członkowskich, zapoznały się również z hymnem "Oda do radości". Najważniejszym celem spotkania było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich, oraz kształtowaniem poczucia przynależności narodowej i europejskiej. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci wspólnie wykonały Syriusza, oraz flagę Unii Europejskiej, zabawy i uśmiechu w tym dniu było co nie miara...:)
Ania Talewska