DZIEŃ   UNII   EUROPEJSKIEJ undefined

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Dzień Unii Europejskiej jest obchodzony 9 maja. Przypomina o dacie 9 maja 1950 roku, kiedy Robert Schuman, francuski minister spraw zagranicznych w latach 1948 - 1952, ogłosił swoją deklarację - plan Schumana. Plan ten dotyczył powołania pierwszej organizacji koordynującej współpracę państw w górnictwie i hutnictwie, Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Z tej okazji nasze przedszkole dołączyło do Parady Szumana zorganizowanej przez Zespól Szkół w Lipianach. Do przedszkola wróciliśmy z grupami "0" nauczania zintegrowanego i ich wychowawczyniami: panią Małgosią Tomaszkiewicz i panią Pauliną Matul. Na przedszkolnym boisku dzieci rozegrały mecz piłki nożnej w ramach "Przedszkolnego Turnieju o Puchar Słodkości". Mali piłkarze byli skutecznie dopingowani przez kibiców okrzykami, grą na instrumentach perkusyjnych i brawami. Po meczu dzieci miały możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych oraz zabawy na przedszkolnym placu zabaw. To był kolejny dzień pełen wrażeń.
09.05.2013
Renata Kostkiewicz