"Dzień warzyw, owoców i soków" undefined

"Dzień warzyw, owoców i soków"

Większość osób wie, że w codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców.

Wiemy również, jak trudno namówić "małego niejadka" do spożywania zdrowych posiłków.

"Dzień warzyw, owoców i soków" zorganizowany w dniu 10.04.2013r, w ramach ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" był doskonałą okazją do zachęcenia dzieci do spożywania produktów bogatych w witaminy.

Dzieci z grupy "Słoneczka" utrwalały wiadomości o warzywach i owocach. Wszystkie dzieci doskonale znają ich nazwy oraz wiedzą dlaczego należy je spożywać.

Po dokładnym umyciu rąk oraz przyniesionych przez dzieci, własnoręcznie obranych marchewek przystąpiliśmy do wykonania głównego zadania – robienia soku marchewkowego.
Każde dziecko miało okazję samodzielnie wycisnąć sok ze swojej marchewki ( oczywiście pod kontrolą pani). Uwieńczeniem pracy wszystkich "Słoneczek" był pyszny soczek marchewkowy, który został z ochotą wypity.
Dzieciom bardzo podobało się robienie soku i jak wspólnie uzgodniły następnym razem zrobią sok jabłkowy.

Natomiast młodsze dzieci z grupy "Krasnoludki" często jedzą marchewkę na surowo.

Ostatnio samodzielnie ją nawet obierały (pamiętając o bezpieczeństwie posługiwania się obieraczką do warzyw).
Obraną i pokrojoną marcheweczką podzieliły się ze Smerfami :-)

Oprócz marchewki Krasnoludki zjadają również inne warzywa np. pomidory, ogórki, sałatę, rzodkiewkę czy szczypiorek z "parapetowego ogródka".
Układają je według własnego pomysłu na swoich "środowych" kanapkach ;-)

Dbamy o zdrowie!

11.04.2013