Dzień włoski w grupie "Pszczółki" undefined

Dzień włoski w grupie "Pszczółki"

Na początku kwietnia, w ramach tygodnia zajęć dzieci z grupy Pszczółki poznawały różne kraje europejskie i ich tradycje. Jeden dzień poświęciliśmy państwu włoskiemu. Tego dnia Pszczółki odbyły niezapomnianą "podróż" włoską gondolą do słonecznej Italii. Poznawały jej największe zabytki, a następnie przygotowały najpopularniejszy, jak się okazało nie tylko wśród włoskich ale także polskich dzieci, przysmak, jakim jest pizza. Dzięki pomocy rodziców i ich zaangażowaniu w dostarczenie składników, dzieci same komponowały pizze ze swoich ulubionych dodatków i wypiekały je w sali. W całym przedszkolu unosił się wspaniały aromat. Gdy nasi mali kucharze napełnili swoje brzuszki, udali się na zasłużony odpoczynek, podczas którego poznali historię drewnianego przyjaciela Pinokio, pochodzącego właśnie z Włoch.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia galerii:
Anna Sobkowska
05.05.2014