"Dzień wody" w naszym przedszkolu undefined

"Dzień wody" w naszym przedszkolu

Co roku obchodzimy w naszym przedszkolu święto "Dnia Ziemi" chcąc w ten sposób zwrócić uwagę wszystkich na fakt, że naszej planecie Ziemi zagraża duże niebezpieczeństwo, niestety ze strony ludzi. Przedszkolaki na zajęciach o tematyce ekologicznej wzbogacają swoją wiedzę na tematy związane z ochroną przyrody, to jest: zwierząt, roślin, gleby, wody.
W tym roku postanowiliśmy, że w naszym przedszkolu będziemy obchodzić "Dzień wody", bo bez niej nie byłoby żadnego życia na ziemi. Hasłem przewodnim imprezy było "Zdrowa woda życia doda!!!". Podczas uroczystości dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy, którego główną bohaterką była Pani Woda oraz wziąć udział w zawodach sportowych. Każda konkurencja była związana oczywiście z wodą. I tak na przykład dzieci musiały przenieść kubeczek z wodą ustawionym na krążku; piły przez słomkę wodę, kto szybciej; zawieszały na sznurku chustki za pomocą klamerek; dmuchały na papierowe łódki; odbijały niebieskie balony do muzyki, oczywiście kto dłużej i wiele jeszcze innych zabaw. "Dzień wody" dostarczył dzieciom dużo radości. Wszystkie przedszkolaki otrzymały na pamiątkę medal "Przyjaciel wody", bo każdy z nich dzielnie walczył i był bardzo aktywny.

03.05.2017
Ewa Paruzel