"Dzień Ziemi"

Dnia 22. 04. 2017r. , dzieci z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie wzięły udział w uroczystym spotkaniu z okazji "Dnia Ziemi". Jest to święto wpisane na stałe w nasz przedszkolny kalendarz, obchodzony przez nas w celu promowania ochrony przyrody i rozszerzania świadomości ekologicznej wśród dzieci. Podczas tak ważnego święta przedszkolaki wzięły udział m. in. w ekologicznym pokazie mody, quizie wiedzy, oraz złożyły przysięgę obiecując solennie zawsze dbać o nasza Planetę Ziemię i być na zawsze jej przyjacielem...:)Na koniec spotkania każda z grup przygotowała plakaty o Ziemi, które to przepięknie przyozdobiły naszą przedszkolną szatnię. Wiedzą zdobytą podczas tak ważnego spotkania dzieci podzieliły się na koniec dnia ze swoimi rodzicami podziwiając Planetę Ziemię wykonaną przez ich pociechy.
Ania Talewska