Dzień Ziemi undefined

Dzień Ziemi

Dzieci z naszego przedszkola od dawna wiedzą, że środowisko naturalne jest naszym najcenniejszym dobrem, dlatego też trzeba o nie bezwzględnie dbać. Światowy Dzień Ziemi był świetną okazją dla przypomnienia przedszkolakom jak ważne jest czyste powietrze, woda, a także równowaga w otaczającym nas ekosystemie.
Aby pokazać dzieciom jak skutecznie dbać o naszą planetę, przedszkolaki z grupy Żółwików, Zajączków, Papużek i Rybek dnia 23 kwietnia 2013 roku uczestniczyły w obchodach "Dnia Ziemi" - uroczystości zorganizowanej i prowadzonej przez panie Aleksandrę Grzelązkę – Gliszczyńską oraz Mirosławę Wołujewicz. Nauczycielki postawiły sobie za cel zwrócenie szczególnej uwagi dzieci na ekologiczne problemy Ziemi.
Mówiono m.in. o propagowani ekologicznego trybu życia. Wiadomo, że ważne jest przy tym nauczenie najmłodszych segregacji odpadów w gospodarstwach domowych czy też uświadomienie znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska.
Postanowiliśmy wszyscy, że będziemy przez cały rok bacznie zwracać uwagę na to, czy nasi rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy naszego miasta w wystarczający sposób dbają o porządek w mieście. Szczególnie czy nie zaśmiecają naszej okolicy. Chcemy, bowiem by za rok w Dniu Ziemi było w Łodzi mniej śmieci, niż w tym roku.
Na znak ekologicznej solidarności każda grupa wykonała plakat dotyczący ochrony naszej planety tak, aby codziennie przypominały one dzieciom, że same także mogą dbać o środowisko.
07.05.2013
Agata Świebodzińska