Dzień Ziemi (23.04.2014r.)  undefined

Dzień Ziemi (23.04.2014r.)

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jako, iż 22 kwietnia był dniem poświątecznym w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 23 kwietnia. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie. Podczas pogadanki dzieci zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. W trakcie wspólnych zabaw dzieci poznały znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, tańczyły, wzięły udział w quizie ekologicznym, rozwiązywały zagadki. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody oraz sadzenie pięknych kwiatów w ogrodzie przedszkolnym.
25.04.2014
Arleta Gorzelana