Dzień Ziemi - Centrum ekologiczne Barycz, wszystkie grupy, 04-05.2016 undefined

Dzień Ziemi - Centrum ekologiczne Barycz, wszystkie grupy, 04-05.2016

Przedszkolaki z Akademii Zielonego Misia tegoroczny Dzień Ziemi świętowały w wyjątkowy sposób. Wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły i brały udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w nietypowym miejscu, a mianowicie na składowisku śmieci Barycz.

Na początku wycieczki przedszkolaki zostały zaproszone do jednego z budynków biurowych, gdzie dowiedziały się np. że do wyprodukowania bluzy typu polar potrzebnych jest ok. 35 butelek plastikowych. Każdy zobaczył jak należy segregować odpady oraz do jakich koszy należy wyrzucać śmieci. Odwiedziliśmy również ścieżkę ekologiczną nazywaną "Domem Śmieciaków". Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia mogliśmy zauważyć jak wiele na co dzień wytwarzamy śmieci i odpadów. Dowiedzieliśmy się jak powinniśmy z nimi postępować, segregować i jak możemy oszczędzać nasze środowisko. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy pomieszczenia gdzie dokonuje się segregacji odpadów tzw. sortownie.
Dzięki temu, że odpady są odpowiednio posegregowane niektóre nadają się do dalszego recyklingu.

Od dziś każdy przedszkolak już wie, że warto segregować odpady, bo z nich znów możemy mieć wiele ładnych i pożytecznych przedmiotów!

Aleksandra Szwagrzyk
27.06.2016