Dzień Ziemi- gr. I undefined

Dzień Ziemi- gr. I

Dnia 22.04.2016 r. w przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Ziemi". W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Zajęcia zaczęły się od przywitania dzieci piosenką "Witam Was" . Następnie dzieci zostały zapoznane z listem od Pani Przyrody, która opisuje w jaki sposób mamy dbać o planetę ziemię. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa na temat istoty segregacji śmieci. Zadaniem przedszkolaków było posegregowanie śmieci do odpowiednich pojemników. Po ciężkiej pracy dzieci udały się do jadalni, aby zjeść zieloną galaretkę. Tego dnia w przedszkolu odwiedziła nas Pani z Nadleśnictwa Szczecinek, która przeprowadziła pogadankę na temat: "Jak dzieci mogą chronić przyrodę?". Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było obejrzenie w ogrodzie przedszkolnym nowych krzewów ozdobnych.
To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci.
04.05.2016
Anna Dobrzańska