Dzień Ziemi w przedszkolu undefined

Dzień Ziemi w przedszkolu

17 kwietnia w Przedszkolu nr 1 w Brusach obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji przedstawiciele grupy Żabki i Skrzaty zaprezentowały swoim rówieśnikom oraz zaproszonym specjalnie z tej okazji podopiecznym WTZ w Brusach, inscenizację pt. Żyj z przyrodą w zgodzie. Podczas spotkania mali aktorzy pokazali gościom, w jaki sposób niszczymy przyrodę oraz jak należy postępować, aby nasza planeta była zdrowa i piękna.
W dalszej części dnia Skrzaty wraz z podopiecznymi WTZ wyruszyły na wspólną akcję "sprzątania świata". Akcję tą zaczęły od najbliższego otoczenia przedszkola. Sprzątając trawniki i chodniki dzieci pokazały innym mieszkańcom Brus, że nie należy wstydzić się podnieść śmieć z ulicy. Wstydzić powinny się osoby, które te śmieci rozrzucają.
W nagrodę wszyscy uczestniczący w akcji otrzymali od organizatorki- Katarzyny Kiełpińskiej, dyplomy Przyjaciela przyrody.
Katarzyna Kiełpińska