Dzień Ziemi w Przedszkolu Nr 1 undefined

Dzień Ziemi w Przedszkolu Nr 1

22 kwietnia jest Światowym Dniem Ziemi. Jak ważne jest dbanie o czystość naszego środowiska o tym nie trzeba nikomu przypominać.

W Przedszkolu Nr 1 w Wieruszowie odbyły się obchody związane z tym świętem. Zanim maluchy pomaszerowały ulicami Wieruszowa z transparentami, zielonymi balonikami i okrzykami o tematyce ekologicznej uczestniczyły w zajęciach uświadamiających im, iż Ziemia jest naszym wspólnym domem.

Dopóty rośliny i zwierzęta będą żyły na naszej planecie, dopóty my ludzie będziemy na niej zdrowo egzystować.

Mamy nadzieje, że pochód ulicami Wieruszowa nie tylko rozweselił nasze miasteczko, ale także przypomniał jej mieszańcom o niezaśmiecaniu naszego okolicznego środowiska.

Przedszkolaki na terenie ogrodu przedszkolnego posadziły młode drzewka iglaste, o które będą dbać i uczestniczyć w ich wzroście.

Dyrektor, grono pedagogiczne i dzieci dziękują Leśniczemu Nadleśnictwa Sokolniki za podarowanie sadzonek drzewek, które upiększą plac zabaw i pomogą uświadomić dzieciom potrzebę dbania o środowisko.

Ponadto dzieci w czasie pobytu na placu zabaw pozbierały papierki i zaśpiewały roślinkom wesołe piosenki.

Jak przyjemnie jest wypoczywać na łonie czystej natury o tym wiedzą nawet małe dzieci. Pogoda dopisała, więc uroczystości zakończyły się wspólną zabawą na placu.

Kamila Gaj
Karolina Lemiesz