DZIEŃ ZIEMI W STARYM GRONOWIE undefined

DZIEŃ ZIEMI W STARYM GRONOWIE

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.
Okazało się, że grupa Kaczuszek z oddziału naszego przedszkola w Starym Gronowie ma sporą wiedzę dotyczącą dbania o nasza planetę. Segregowanie odpadów to podstawa! W związku z tym nasze maluchy zakasały rękawy, założyły jednorazowe rękawiczki i ochoczo ruszyły w teren . Naszym celem było pobliskie boisko często przez nas odwiedzane.
Dzieci zabrały się z ochotą do pracy – ku naszemu niemiłemu zdziwieniu worki napełniały się bardzo szybko. Do jednego worka zbieraliśmy papiery, do drugiego plastik i szkło. Zapełnione worki ustawiliśmy przy odpowiednich kontenerach.
Kaczuszki wzorowo wypełniły swoje zadanie, ale czy jest się z czego cieszyć… Może jedynie z zaangażowania maluchów, bo świadomość, że my – ludzie, tak śmiecimy, nie jest zbyt miła, prawda?

Opracowała: Magda Matyszewska

29.04.2013