Dzień Ziemii !

"Przyrzekamy dziś wszyscy i z wielką powagą
Iż o matkę, naszą Ziemię dbać będziemy z uwagą.
Zadbamy o czystość w każdym naszym domu
W ogrodzie i w sadzie, nie mówiąc nikomu
Bo czyny się liczą, a nie puste słowa
Ekologia – córka Ziemi pomóc nam gotowa".

Wczoraj, 22 kwietnia w Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem naszych zajęć było przekazanie informacji o ogólnoświatowym Dniu Ziemi i jego znaczeniu dla Ziemi i ludzi, wdrażanie do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych u Dzieci.
Przedszkolaki pod opieką swoich Cioć wybrali się na spacer- na Rynek, gdzie kupiliśmy kwiatki. Po powrocie wszyscy zgromadziliśmy się na placu zabaw i wspólnie posadziliśmy kwiatki.

Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną. Dzieci z Grupy Kotki Psotki wykonały metodą wydzieranki naszą planetę - Ziemię. Nakleiły jej oczka oraz narysowały piękny uśmiech.
Przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć Dzieci zasad recyclingu oraz kształtować w nich postawę ekologiczną.

23.04.2015
Marlena Batorowicz