Dzień Ziemniaka w Sówkach undefined

Dzień Ziemniaka w Sówkach

17 wrzesień 2020 roku to w naszym przedszkolu DZIEŃ ZIEMNIAKA.
Wspólną imprezę rozpoczęła prezentacja, z której można się było dowiedzieć jakie są odmiany ziemniaków, jak się je uprawia, jaką mają budowę, wartości odżywcze, skąd pochodzą i co można z nich zrobić. Wysłuchana "krótka bajka o …" opowiedziała jak odkryto smak pieczonego ziemniaka, a poza tym były jeszcze zagadki.
Wszystkie dzieci połączyły się w zabawie "Mój ziemniaczku …"
I ziemniaczek tak urósł, że aż zabrakło miejsca w naszej sali.
Wreszcie przyszedł czas na największe emocje towarzyszące konkurencjom sprawnościowym:

1. konkurencja "Zbiory ziemniaków" – to taka, w której dzieciaki nie mają sobie równych, bowiem nikt oprócz nich nie robi tego tak błyskawicznie i tak dokładnie — do ostatniego ziemniaczka.

"Niechaj cieszą się dzieciaki
I w mig zbiorą te ziemniaki
co wyrosły nam na polu
uprawianym w tym przedszkolu."

2. konkurencja "Bieg z ziemniakiem"

"Cóż się teraz będzie działo Łyżka,
ziemniak, drżące ciało Iść z nim trzeba ostrożniutko
Drogę przebyć pomalutku
Komu ziemniak nagle spadnie
Ma uśmiechnąć się najładniej."

3.konkurencja "Sadzenie ziemniaków" – wymagała dodatkowej umiejętności, a mianowicie dobrej współpracy.

W zabawie "Gorący ziemniaczek" niektórzy stali się prawdziwymi aktorami i trudno było oprzeć się wrażeniu, że te ziemniaki naprawdę parzą w ręce.
Emocje i próby sił tego dnia nie ominęły nikogo.
Uśmiech, humor i zabawa,To jest najważniejsza sprawa, a gdy tego było mało za udział w zabawie otrzymały medale z obrazkiem ziemniaka. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i radosne po tym dniu.
20.09.2020
Marta Kowalska