Dzień Życzliwości undefined

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ten dzień ogłosiliśmy kolorem pomarańczowym (żółtym), wszystkie dzieci miały ubranka w tym kolorze.

Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.

W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Odbył się również konkurs na "Najbardziej Życzliwego Przedszkolaka", a laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Przedszkolaki obejrzały także teatrzyk kukiełkowy, podczas którego nauczyły misia dobrego zachowania.
09.12.2012
Izabela Mielniczek