DZIŚ W PRZEDSZKOLU ŚWIĘTO! undefined
Dzień Strażaka

DZIŚ W PRZEDSZKOLU ŚWIĘTO!

7 maja przedszkolaków odwiedzili strażacy. Czekaliśmy na nich w dniu ich święta – 4 maja, ale kapryśna pogoda uniemożliwiła spotkanie. Za to w czwartek pogoda od rana wspaniała!
Cały plac zabaw zaroił się od dzieciaków. I nagle, zanim ich zobaczyliśmy, usłyszeliśmy, że się zbliżają; i to jak! Dźwięki syren rozchodziły się po całym mieście. Strażacy zajechali z impetem na przedszkolny plac zabaw.
Po powitaniu chętnie opowiadali o sprzęcie, którym dysponują, o akcjach gaśniczych i wypadkowych. Dzieci słuchały z podziwem. Oczywiście był pokaz gaszenia pożaru, a każdy przedszkolak miał szanse potrzymać sikawkę , z której szerokim strumieniem lała się woda, przymierzyć kask ochronny, posiedzieć w kabinie samochodu strażackiego.
Na koniec dzieci wręczyły dzielnym strażakom kwiatki, laurkę i serdecznie ich pożegnały. Od dzisiaj wzrosły szeregi przedszkolaków chcących zostać strażakami!

relacja: Mariola Wdowczyk
11.05.2015