EKOLUDKI OBSERWUJĄ LAS JESIENIĄ undefined

EKOLUDKI OBSERWUJĄ LAS JESIENIĄ

Dnia 17 września 2014r. dzieci z grup: 0A i 0B - wspólnie z wychowawczyniami Elżbietą Mariuszyc i Dorotą Sójką - wybrały się na wycieczkę do lasu. W tym dniu pogoda dopisała, świeciło piękne jesienne słońce. Celem wyprawy było zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w lesie jesienią oraz podziwianie piękna jesiennego krajobrazu.
Las jesienią wygląda przepięknie. Na drzewach mienią się kolorami liście, pod dębami leży mnóstwo żołędzi, a las pokryty jest pięknymi dywanami z wrzosu i mchu. Dzieci miały możliwość obserwowania drzew i krzewów rosnących w lesie oraz porównywania ich wyglądu, wskazywania różnic i podobieństw w wyglądzie drzew.
Podczas spacerowania leśnymi dróżkami dzieci zbierały materiał przyrodniczy do zagospodarowania kącika przyrody w przedszkolnej sali. Mali obserwatorzy przyrody oddychali świeżym, leśnym powietrzem. i słuchali śpiewu ptaków, podziwiając przy tym piękne jesienne krajobrazy. Spacer po lesie sprawił wszystkim wiele radości. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się wrażeniami z wyprawy do lasu.

Opracowała:
Elżbieta Mariuszyc