EKSPERYMENTY "PSZCZÓŁEK" undefined

EKSPERYMENTY "PSZCZÓŁEK"

W ramach "Kolorowego tygodnia" przedszkolaki z grupy "Pszczółki" przeprowadziły dwa eksperymenty.
Pierwszy eksperyment "Wędrująca woda" obrazował przemieszczanie się wody po papierowych ręcznikach, a jednocześnie mieszanie się kolorów. Już po chwili od rozpoczęcia mogliśmy zauważyć barwienie się ręczników, ale na uzyskanie efektów końcowych dzieci musiały czekać dość długo – oglądaliśmy je dopiero na drugi dzień.
Przy drugim eksperymencie - ze Skittlesami "Tęcza na talerzu" - przedszkolaki nie musiały czekać aż tak długo na efekty, bo już po chwili od nalania wody mogły zaobserwować pojawiające się kolorowe strużki układające się w tęczę.
Oba eksperymenty zrobiły duże wrażenie na dzieciach i w efekcie były ciekawym wstępem do rozmów o mieszaniu się kolorów.
Zuzanna Kornaś