FERIE NA WESOŁO! undefined

FERIE NA WESOŁO!

Aby ferie zimowe upłynęły dzieciom miło i na wesoło każdy dzień dostarczał innych wrażeń. Gdy za oknem brakował śniegu to w przedszkolu organizowaliśmy różnorodne zabawy i zajęcia. Pierwszy tydzień ferii to zabawy związane z teatrem i książkami. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak zabudowana jest książka, jak z niej należy korzystać, wybrały się również z wizytą do biblioteki gdzie panie bibliotekarki przygotowały wiele ciekawych zabaw. Gdy tylko pozwalała pogoda dzieci spacerowały po najbliższej okolicy obserwując przyrodę. Zabaw ruchowych nigdy za wiele więc gdy pogoda nie sprzyjała wykorzystaliśmy sprzęty dostępne w naszej sali ruchowej, dzięki którym zabawy zwłaszcza przy elementach rywalizacji były niezwykle ekscytujące. W drugim tygodniu "zabraliśmy" nasze dzieci do "Krainy matematyki" gdzie doskonaliły swoje umiejętności w zakresie poznawania figur geometrycznych, liczenia, eksperymentowania.
W ciągu dwóch tygodni odbyło się również wiele konkursów plastycznych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.
14.02.2014
Monika Gawrońska - Cudak