Festiwal Piosenki Przedszkolaków - Czerwonak 2013 undefined

Festiwal Piosenki Przedszkolaków - Czerwonak 2013

Dnia 8.05.2013 r. w Kinie Przedwiośnie w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków - Czerwonak 2013, zorganizowane przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. Festiwal ma na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, jest doskonałą formą zabawy dla przedszkolaków z możliwością upowszechniania piosenki dziecięcej. Pozwala odkrywać już w najmłodszych ich naturalną muzykalność, rytm i radość śpiewania. Przedszkolaki poznają swoje mocne strony i wzmacniają poczucie własnej wartości, poprzez występy przed szerszą publicznością i kontakty z dziećmi z innych przedszkoli.
Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki: Weronika Janicka z grupy III - MISIE, Kinga Gąsior, Matylda Ozga i Martyna Płonka z grupy II - TYGRYSKI.
Udział w eliminacjach był dla przedszkolaków nie lada wyzwaniem. Wiadomo co za tym idzie – rywalizacja, emocje, wrażenia, nowe doświadczenia… To jest właśnie to, co nasze dzieci lubią najbardziej! W eliminacjach brały udział dzieci z wielu przedszkoli z powiatu krotoszyńskiego, repertuar był bardzo bogaty, a soliści bardzo dobrze przygotowani. Wszystkie nasze uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a panie wychowawczynie Hanna Gibasiewicz i Katarzyna Płonka podziękowania.
K.P.
09.05.2013