Festyn nad Bagrami undefined

Festyn nad Bagrami

Choć co prawda Kraków nie leży przy morzu, może poszczycić się uroczym kąpieliskiem, jakim jest zalew Bagry. To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Krakowa latem. Nic dziwnego, że zostało tam zorganizowane uroczyste powitanie lata. Festyn odbył się w sobotę 15 czerwca.
Od samego początku aż do końca imprezy na przybyłych gości czekało moc atrakcji. Na początek festynu na scenie głównej zatańczyły i zaśpiewały dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli.
A wśród nich również nasze przedszkolaki z grupy 8 – brawo!!!!
Zatańczyły one swój popisowy numer "Waka Waka" Shakiry. Chłopcy w piłkarskich strojach klubu "Płaszowianka", a dziewczyny …, dziewczyny były przez chwilę po prostu Shakirami.
Owacje były ogromne!!!!
Potem na scenie pojawił się m.in. Biały Kieł, Stary Mędrzec Duch Prawdy, Czarodziejka Katanka Szamanka i Złoty Kaczor – bohaterowie baśni "Białe Piórko". Ten przygotowany z myślą o najmłodszych spektakl zabrał dzieci do indiańskiej wioski i pozwolił im przeżyć pełną magii i nietypowych wyzwań przygodę, dzięki której – jak każdy prawdziwy Indianin – zdobyły odwagę, doceniły wartość prawdy i prawości.
Podczas festynu można było również wziąć udział w warsztatach robotyki oraz tych z nietypowych dziedzin sportowych (kendama, footbag, trickboard, żonglerka sportowa, żonglerka kontaktowa).
Spotkać można było również strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy przyszykowali atrakcje dla uczestników. Podczas "Lata nad Bagrami" można było także przepłynąć się żaglówką i wziąć udział w konkursach o tematyce żeglarskiej. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej dla wszystkich łasuchów.

Dobra zabawa zagwarantowana dla każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań!
22.06.2019
Wiola Jadach