Festyn rodzinny   w Gąsiorowicach undefined
Dzień Matki

Festyn rodzinny w Gąsiorowicach

W sobotę 27 maja, w piękny słoneczny dzień, obok wiaty w Gąsiorowicach odbył się Festyn Rodzinny przedszkolaków i ich rodzin z przedszkola w Jemielnicy i jego oddziałów zamiejscowych z Barutu, Centawy, Gąsiorowic i Łazisk.
Impreza została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka, oraz Dni Matki i Ojca.
Przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom przygotowane wiersze i piosenki.
Na festynie podsumowano konkursy przedszkolne:
- konkurs przedstawień "Polscy pisarze dzieciom"
* konkurs wygrały przedszkolaki z Centawy przedstawieniem "Kaczka dziwaczka".
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni zabawkami
*konkurs na wykonanie zakładki do książki.
W zabawie wzięło udział 70 dzieci – wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Po części oficjalnej zaczęła się wspólna zabawa, którą zorganizowali animatorzy DREAM TEAM. Przedszkolaki korzystały z zabaw na dmuchanych zamkach, malowano im buźki, oglądały modelowanie balonów, a także uczestniczyły w różnych grach i zabawach integracyjnych.
Kto wśród tych zajęć nie znalazł nic dla siebie, mógł pojeździć na koniu lub poczęstować się kiełbaską z grilla.
Na zakończenie imprezy można było podziwiać pokaz strażacki.
Rada Pedagogiczna przedszkola w Jemielnicy gorąco dziękuje wszystkim, którzy wsparli organizację Festynu Przedszkolnego
1. Państwu Gizeli i Grzegorzowi Pyka za ufundowanie pysznej kiełbasy dla wszystkich dzieci i ich rodziców.
2. Państwu Joannie i Damianowi Ernst z Firmy "Ołówek" za ofiarowanie zabawek dla dzieci – nagród w konkursie przedstawień
3. Strażakom z OSP z Gąsiorowic za pokaz strażacki
4. Pani Anicie Golec za ofiarowane słodycze
5. Zespołowi Dream Team za wspaniałą zabawę oraz wszystkim pracownikom za włożoną w organizację festynu pracę.
6. Dziękujemy firmie Rancho Gienia za zorganizowanie dzieciom przejażdżki konnej dla wszystkich dzieci.

Otrzymane prezenty dzieci z wszystkich grup
(na zdjęciu poniżej wychowankowie z gr II
-"Żabki" z przedszkola w Jemielnicy) rozpakowały dopiero po festynie, w swoich salach przedszkolnych.
Atmosferę tego dnia będziemy jeszcze długo wspominać, a kto wie może pokusimy się na powtórkę? - relacjonuje I. Sus - wychowawczyni.
z przedszkola w Jemielnicy.

Autor: Jolanta Koźlik
31.05.2017