FESTYN ZDROWIA w PS nr 3

CZAS NA ZDROWIE pod takim hasłem odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Rodziny w PS nr 3

Promocja zdrowia wpisana jest w misję przedszkola, dlatego tym chętniej skorzystaliśmy z propozycji realizacji projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ "Czas na zdrowie", aby przyczynić się do popularyzacji idei zdrowego stylu życia i żywności ekologicznej wśród przedszkolaków ich rodziców, a za ich pośrednictwem w szerszym środowisku społecznym. To nie jest przypadek

Festyn rozpoczęła dyrektor przedszkola życzeniami dla dzieci i rodziców. Podkreśliła, że listę życzeń z różnych okazji z reguły zaczyna się od ZDROWIA.
To nie jest przypadek.
"Szlachetne zdrowie...." -tak wiele mądrości zawiera znana wszystkim fraszka. Niestety zbyt często zapominamy o skutkach utraty zdrowia, a przede wszystkim nie stosujemy się do powszechnych zasad utrzymania organizmu w dobrej formie.
Podstawowym sposobom dbania o zdrowie i dobrą formę poświęcony był program artystyczny w wykonaniu Leśnych Skrzatów. Były wierszyki, piosenki i inscenizacja na temat znaczenia witamin i aktywności ruchowej.
Ekoludki- starszaki winszowały rodzicom wierszami i piosenkami za ich trud i miłość.
Po części informacyjno -artystycznej w budynku przedszkola, wszyscy uczestnicy festynu udali się na rozległy plac zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

Kolejna część programu poświęcona była poszerzaniu wiedzy na temat zdrowia, wykazywaniu się przez dzieci i rodziców znajomością tematów związanych ze zdrowym stylem życia.
W trakcie imprezy jako poczęstunek z zaserwowano wiosenne kanapki z zastosowaniem zawierających zdrowe,ekologiczne i regionalne produkty. Oczywiście zdrowy witaminowy poczęstunek zawierał także zdrowe napoje- kompot i soki owocowe. Tradycyjnie urządziliśmy również kiermasz ciast- było ciasto szpinakowe, marchewkowe, owsiane i inne zawierające zdrowe produkty i małą zawartość cukru.

Wszystkich bawił wodzirej Zdrowotek, angażując do dzieci i rodziców do ruchu na świeżym powietrzu. Zadbał, aby każdy uczestnik festynu chociaż na chwilę wykazał się w zabawach ruchowych o średniej aktywności.

Mamusie oraz tatusiowie mogli również zbadać swój wskaźnik BMI i skonsultować się z reedukatorami żywienia z Naturehause w Trzebini.

W związku z przypadającego 31 maja Dniem bez papierosa uczestnicy festynu układali w grupach hasła propagujące niepalenie. Wykonali również plakat. Z okazji święta rodzice otrzymali od swoich pociech laurki , bursztynowe serduszka i broszurę o znaczeniu mleka w diecie dziecka firmy Bacoma.
Więcej informacji na temat aktywnego trybu życia na:http://www.aktywniepozdrowie.pl/
02.06.2016
Wieslawa Dudek