Finał akcji "Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek" 2018/2019 undefined

Finał akcji "Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek" 2018/2019

Akacja "Poczytajmy razem, mama słowa ja obrazek", której ideą jest zachęcanie dzieci do rozbudzania zainteresowania czytelnictwem również w tym roku szkolnym spotkała się o ogromnym zainteresowaniem. Wzorem ubiegłego roku dzieci wypożyczały książki w każdy piątek tygodnia. Dodatkowym zadaniem dzieci poza przeczytaniem wspólnie z rodzicami wypożyczonej książki było narysowanie samodzielnie obrazka przedstawiającego dowolną postać lub sytuacje opisaną w bajce czy opowiadaniu. Zadanie to miało na celu rozbudzenie inwencji twórczej dzieci wyrażanej w formie pracy plastycznej. Rekordzistą wypożyczeń był Dawid z grupy 5-latków, który wypożyczył 33 książki i narysował 20 obrazków. Tradycyjnie najaktywniejsze przedszkolaki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek ufundowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Goworowie, voucherów do "CUKIETERII" J. Romanowskiego oraz dyplomy, kolorowanki i temperówki ufundowane przez przedszkole. Zwycięzcami byli wcześniej wspomniany Dadwid ora z Kacper, Nadia i Daria z grupy 5-latków, a z grupy 3-4-latków Seweryn, Ola i Blanka. Nie obyło się także bez nagród dla pozostałych dzieci. Dyplomu oraz kolorowanki otrzymały wszystkie dzieci, które przynajmniej raz wypożyczyły książkę. Ponadto na pamiątkę dzieci otrzymały swoje obrazki oprawione w broszurkę pod tytułem "Całkiem nowa historyjka obrazkowa".
Oficjalne podsumowanie akcji miało miejsce podczas uroczystości pożegnania 5-latków 14 czerwca 2019 roku.
Zwycięzcom zabawy dziękujemy i składamy serdeczne gratulacje.
Koordynator akcji: Wiesława Wasilewska
Wiesława Wasilewska