FIZYKA DLA SMYKA  undefined

FIZYKA DLA SMYKA

W środę 13 czerwca Akademia Nauki, która współpracuje z naszym przedszkolem, zorganizowała pokazy naukowe z cyklu "Fizyka dla Smyka" . W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy Starszaków i Zerówki. Miały one na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. W czasie 45 minutowego spotkania, pod przewodnictwem prof. Pytalskiej , przedszkolaki przeprowadzają kilka ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Młodzi uczestnicy bawili się na tych zajęciach znakomicie- dzieci poznały podstawy naukowe z cyklu "Światło i kolor", a więc między innymi rozszczepianie światła, tęcza, zabawa z kolorami, peryskop, światło stroboskopowego, iluzje optyczne, świat oczami owadów … Było naprawdę ciekawie!
17.06.2018