Fizyka dla Smyka - Tajemnice Dźwięku undefined

Fizyka dla Smyka - Tajemnice Dźwięku

Dziękujemy Akademii Nauki za przeprowadzenie w naszym przedszkolu pokazów naukowych pt."Fizyka dla smyka". W czasie spotkania, którego temat dotyczył "Tajemnic dźwięku" przeprowadzonych zostało kilka eksperymentów fizycznych z zastosowaniem oryginalnych zestawów edukacyjnych. Przedszkolaki w bardzo ciekawy i interesujący sposób dowiedziały się między innymi co to jest dźwięk, co go przenosi; uruchomiły pompę próżniową, żeby zobaczyć co pozostaje po wypompowaniu powietrza i jaki dźwięk jest w kosmosie; wywołały burzę i zbadały zjawisko rezonansu akustycznego.

Spotkanie z fizyką było bardzo atrakcyjne tym bardziej, że każde z dzieci wzięło aktywny udział w zajęciach przeprowadzając doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą. Dzięki temu nie tylko świetnie się bawiły odkrywając niesamowite zjawiska zachodzące w codziennym życiu, ale również utwierdziły się, że każdy przedmiot wydaje dźwięk...

16.02.2019
Barbara Szczerbińska