Galeria prac plastycznych "Pszczółek" undefined

Galeria prac plastycznych "Pszczółek"

Drodzy Rodzice!

Wychowanie plastyczne jest bardzo ważnym elementem życia przedszkolnego. Ma ono na celu przede wszystkim zapoczątkowanie wszechstronnego oraz harmonijnego rozwoju możliwości twórczych dziecka, a także przygotowanie do twórczego działania. Dlatego też wszystkie przedszkolaki z grupy "Pszczółek" chętnie uczestniczą w zajęciach. Dzieci z przyjemnością tworzą swoje arcydzieła wierząc we własne możliwości twórcze. Z uśmiechem na buziach dumnie pokazują galerię rodzicom :)

Wychowanie plastyczne w przedszkolu ma za zadanie przede wszystkim:
1. Rozwijanie swobody w posługiwaniu się linią i plamą, kształtem i barwą na płaszczyźnie i w przestrzeni w różnych technikach plastycznych.
2. Uwrażliwienie dziecka na zjawiska otaczającej rzeczywistości, na światło, barwę, bryłę, linię, fakturę, ruch, przestrzeń.
3. Zapoczątkowanie pierwszych kontaktów z pięknem przyrody i sztuki.

Poprzez działalność plastyczną dzieci przedstawiają swoje umiejętności, potrzeby, zainteresowania, emocje i doznania estetyczne.
Mają Państwo możliwość obserwować postępy, rozwój oraz sukcesy Waszych dzieci.

Galeria plastyczna będzie wzbogacana o nowe fotografie. Zapraszam do oglądania i podziwiania twórczej pracy "Pszczółek"!
23.10.2013
Aleksandra Gancarz