GDZIE PRACUJĄ NASZE MAMY ? undefined

GDZIE PRACUJĄ NASZE MAMY ?

W miesiącu maju rozmawialiśmy o różnych zawodach wykonywanych przez nasze mamy.
Wybraliśmy się na wycieczki do sklepu spożywczego, zakładu fryzjerskiego i apteki.
W sklepie dzieci z zainteresowaniem oglądały towary na regałach, półkach i półeczkach.
W trakcie wycieczki sklep odwiedzali klienci, co pozwoliło na bezpośrednią obserwację pracy ekspedientki. Pani ekspedientka opowiedziała dzieciom o swojej pracy.
Podczas jednego ze spacerów odwiedziliśmy zakład fryzjerski.
W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pani fryzjerki oraz zobaczyły jakie sprzęty są niezbędne do wykonywania fryzur.
Innym razem udaliśmy się do miejscowej apteki. Pani farmaceutka pokazała dzieciom jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
27.05.2016
Bernadetta Urbaszewska