Głodne ptaszki undefined

Głodne ptaszki

W minionym tygodniu w Grupie Kotki Psotki realizowana była tematyka "Zwierzęta są głodne". Głównym celem naszych zajęć było zapoznanie Dzieci ze sposobami sprawowania opieki nad ptakami zimą, poznanie nazw ptaków przylatujących do karmnika (wróbel, sikorka, gil, wrona).
Rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki, które wprowadziły nas w temat. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania S. Szuchowej pt. "Domek dla ptaków" i starały się poprawnie odpowiadać na pytania dotyczące utworu. Poprzez oglądanie zdjęć poznanych już ptaków oraz czytanie ciekawostek na ich temat poszerzyliśmy swoja wiedzę w zakresie danych gatunków. Staraliśmy się je charakteryzować, szukać podobieństw i różnic.

Kotki Psotki wykonały również pracę plastyczną. Pierwszym dziełem Małych Artystów był ptaszek- Gil. Dzieci malowały go farbami zachowując przy tym odpowiednią kolorystykę. Kolejną pracą wykonaną przez Przedszkolaków był karmnik. Dzieci samodzielnie przyklejały gotowe elementy tworząc domek dla ptaszków. Przyklejały watę oraz ptaszki z origami.
14.01.2015
Marlena Batorowicz