GMINA ŁUKÓW CZYTA MAŁEMU MISIOWI

Grupa " JAGÓDKI" przyłączyła się do udziału w projekcie promującym czytelnictwo"GMINA ŁUKÓW CZYTA MAŁEMU MISIOWI". Honorowy patronat nad nim objął Wójta Gminy Łuków Mariusz Osiak.
Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi.
1. ZAŁOŻENIA PROJEKTU:
Projekt zakłada wędrówkę pluszowych misiów pomiędzy przedszkolami z jednej gminy.
W tym celu każdy nauczyciel przygotowuje jednego misia, który odbędzie wędrówkę po przedszkolach z listy przedszkoli, które zgłosiły się do projektu.
2. Etapy przygotowania misia do podróży:
1. Nadanie imienia misiowi – dołączamy do misia wizytówkę przyczepioną do niego wstążeczką.
2. Wyposażenie misia w dziennik podróży.
3. Wysłanie misia na adres przedszkola z listy.
3. Powitanie "misia gościa" w przedszkolu:
• zapoznanie dzieci z misiem: jego imieniem, placówką, z której przywędrował
• wspólne oglądanie dołączonego dziennika podróży maskotki
• "czytanie" misiowi książeczki wybranej przez dzieci (innej niż została poprzednio przeczytana misiowi – informację uzyskać można z dziennika podróży)
• uzupełnianie dziennika podróży
• wykonanie zdjęcia grupy z misiem
• wysyłka na kolejny adres przedszkola z listy.
Nasze przedszkole podczas podróży będzie reprezentował miś GRĘZUŚ.

14.03.2018
Jolanta Grzyb