Gminny Konkurs Najpiękniejsza Palma Wielkanocna rozstrzygniety undefined

Gminny Konkurs Najpiękniejsza Palma Wielkanocna rozstrzygniety

W czwartek 17 marca 2016 r. rozstrzygnięty został XII Gminny Konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna", którego jesteśmy organizatorem.
W konkursie brało udział 15 placówek wychowania przedszkolnego gminy Trzebinia oraz PMDK w Trzebini.
Na konkurs wpłynęły 43 wspaniałe palmy, z których 40 wykonano indywidualnie a 3 wykonały grupy przedszkolne. Co roku konkurencja jest coraz ostrzejsza, ponieważ estetyka i sposób wykonania palm jest na coraz wyższym poziomie. Wszystkie palmy są znakomite, bardzo kolorowe, zrobione z zastosowaniem wyłącznie własnoręcznie, misternie wykonanych kwiatów.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia. W wyniku obrad laureatami miejsc I-III w poszczególnych zostali:
3-latki: Maja Pająk, Hanna Kapuścik, Grupa 3-latków z PS nr 1, 4-latki: Alicja Kafel, Zuzanna Flis, Szymon Flis, Karolina Kostecka ,
5-latki: Aleksandra Szymiec, Alicja Niewiedział, Marzena Głuch, Aleksandra Kłaput, Stanisław Grad, Rafał Gnyś,
6-latki: Magdalena Ślusarczyk, Rozalia Dym, Julia Smółka,
wyróżnienia otrzymali: Maja Brzostek, Jakub i Natalia Liszka, Anna Szymula, Lena Czak, Paulina Dumanowska
i Emil Łuszczek.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, przedstawicielom przedszkoli oraz zaproszonym gościom za liczny udział w uroczystości podsumowania konkursu.
Wśród gości uroczystości byli: pani K. Majewska- przewodnicząca komisji oświaty, pani W. Ponisz- przewodnicząca rady osiedla Siersza, dyrektorki przedszkoli- panie E. Surowiec, I. Pogoda, J.Kiełbus
i B. Spyt. Czujemy spełnienie naszej misji, ponieważ prawie wszystkie palmy wykonano zgodnie ze wskazaniami naszej lokalnej tradycji. Mamy nadzieję, że palmy w Niedzielę Palmową były ozdobą okolicznych kościołów. Jak powiedziała nam podczas podsumowania konkursu Babcia Aleksandry Szymiec - 5-letniej uczestniczki konkursu z ZSP w Młoszowej, ich rodzina rozpoczyna robienie kwiatów do palmy tuż po Bożym Narodzeniu. Wszyscy członkowie rodziny są zaangażowani w jej wykonanie. To integruje rodzinę, daje wspólną radość i satysfakcję. Pani Szymiec w pięknych słowach podziękowała nam za wspaniałą organizację konkursu i poprosiła o kolejną jego edycję w przyszłym roku. Jej spontaniczna wypowiedź oraz słowa uznania pod adresem naszego przedszkola z ust pani Wandy Ponisz były dla nas największą nagrodą za trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia.
Trudno sobie wyobrazić konkurs bez nagród, dlatego szczególnie jesteśmy wdzięczni za pomoc w ufundowaniu nagród dla wszystkich przedszkolaków.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów, których sercom bliska jest idea podtrzymywania tradycji ludowych, naszego dziedzictwa religijnego i regionalnego oraz aktywnego wspierania wychowania przedszkolnego.
Pięknie dziękujemy: Zarządowi Spółki "GÓRKA-CEMENT", Radzie Osiedla Siersza,państwu B. i J. Kurkom - Euro-Sklep w Sierszy, PHU WERSET J. Woszczyna z Trzebini,
BIURO-MAX S.C. A.T. Gumkowscy z Chrzanowa, Piekarni "ATU" H. Ł. Grondal z Myślachowic, pani B. Dębiec, panu
M. Pabisowi - ferma drobiu w Libiążu. Dziękujemy także za przybycie zaproszonym gościom, Zarządowi OSP w Sierszy- za wypożyczanie sali w remizie oraz paniom z Koła Gospodyń za uświetnienie uroczystości podsumowania konkursu.
Panie z Koła Gospodyń zaprezentowały dwie pieśni wielkanocne oraz poczęstowały zebranych jajkiem symbolizującym Wielkanoc.
W trakcie uroczystości przedszkolaki z grupy Ekoludki wystawiły program artystyczny nawiązujący do tradycji wielkanocnych. Dla uczestników podsumowania przygotowaliśmy także słodki poczęstunek. To była bardzo miła uroczystość.
Wiesława Dudek -
dyrektor PS nr 3 w Sierszy