Góra Grosza 2012

Zakończyliśmy XIII Akcję Góry Grosza - Akcję Towarzystwa NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, celem której jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. Cieszymy się, że byliście po raz kolejny z nami w akcji i że los dzieci w trudnej sytuacji nie jest wam obojętny. W tym roku Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy i jego oddział w Kobylnikach zebrało kwotę 128,83 zł. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
13.12.2012
Elżbieta Olejnik