Górnik wśród przedszkolaków undefined

Górnik wśród przedszkolaków

Grudzień w naszym regionie nieodłącznie kojarzy się z górniczym świętem. Nasze ciekawe świata przedszkolaki, chętnie wysłuchały prelekcji na temat pracy górników przygotowanej przez pana Andrzeja Brzozowskiego, zaproszonego na zajęcia do PS nr 3 w Sierszy. Pan Andrzej, na co dzień wykonujący pracę górnika specjalisty w dziedzinie prac strzałowych, wykorzystując technologię informacyjną, przedstawił dzieciom różnorodne ciekawostki na temat historii i tradycji górniczych. Opowiedział przedszkolakom o pracy górników w kopalniach podziemnych oraz w kopalniach odkrywkowy. Przedszkolaki dowiedziały się także kto jest patronką górników, jak wygląda mundur górniczy (np.ile ma guzików), jakie maszyny wykorzystywane są w górnictwie itd.

Bardzo dziękujemy panu Andrzejowi Brzozowskiemu za wizytę i przekazanie przedszkolakom tak wielu ciekawych wiadomości.
Wieslawa Dudek