Goście w przedszkolu... undefined

Goście w przedszkolu...

10 kwietnia 2013 roku w Publicznym Przedszkolu w Sulmierzycach odbyła się "żywa lekcja historii", w czasie której dzieci mogły z bliska przyjrzeć się średniowiecznym Wojom. Członkowie Bractwa Rycerskiego Wojowie Sulimira Dziki – Pan Robert Demel i Pan Arkadiusz Otworowski, pokazali oraz szczegółowo omówili dawną kulturę, zwyczaje elementy strojów, przedmiotów codziennego użytku.

W czasie tego interesującego spotkania przedszkolaki miały także możliwość poznania uzbrojenia. Dzieci mogły obejrzeć wszystkie elementy rycerskiego rynsztunku, a tym samym przekonać się, jak ciężka jest kolczuga lub średniowieczny miecz.

Przedszkolaki cały czas miały do dyspozycji członków bractwa, którzy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące średniowiecznej kultury i zwyczajów. Dużo radości sprawiło im m.in. przymierzanie zbroi jak też próba utrzymania ciężkiego miecza.

Dzięki atrakcyjnej formie zajęć, historia tak odległa dzieciom mogła ożyć w ich wyobraźni i dostarczyć mnóstwo wiedzy i zabawy.

K. Płonka
12.04.2013