Goście z Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach undefined

Goście z Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach

Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Siemionach wraz z 4 i 5 latkami z gr. III z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Ewy Lewańskiej brały udział w zajęciu w Izbie Kujawskiej i pracowni plastycznej znajdujących się w przedszkolu. Utrwalały wiadomości o Kujawach i wspólnie malowały kujawskie krajobrazy inspirowane obrazami patronki przedszkola - Ewy Lewańskiej.

Po zakończeniu zajęcia był czas na słodki poczęstunek.

Kilkuletnie przedszkolaki wspaniale współdziałały z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. Obie placówki współpracują ze sobą od lat. Były pikniki integracyjne, plenery malarskie i konkursy. Dzieci z pensjonariuszkami w wieku ich babć wspólnie obchodziły święta. Zawsze mocno podkreślano tradycje kujawskie. Głównym celem tej współpracy jest przełamanie stereotypów, zapobieganie odrzuceniu osób starszych i niepełnosprawnych, rozbudzenie w dzieciach tolerancji oraz uwrażliwienie ich na potrzeby innych.
21.04.2013
Małgorzata Jamroziak