Relacje

Subskrybuj
Grupa BIEDRONKI I ŻYRAFA OLA - Zabawy z piaskiem - 05.08.2020r (środa)

Grupa BIEDRONKI I ŻYRAFA OLA - Zabawy z piaskiem - 05.08.2020r (środa)

Któż z nas nie lubił zabaw z piaskiem? Uwielbia je każde dziecko.
Zabawa z piaskiem ćwiczy umysł i umiejętność posługiwania się różnymi przedmiotami, pozwala poznawać różne faktury i materiały, rozwinąć zmysł dotyku, a także kreatywność.

Witajcie Kochani. Na dobry początek dnia zapraszam na gimnastykę.1. Lekki rozkrok, krzyżowanie wyciągniętych przed siebie rąk, następnie wymach i łączenie rąk za plecami.
2. Kręcenie kółek głową w lewo / w prawo
3. Unoszenie prawego kolana do lewego łokcia i zmiana stron
4. Unoszenie kolan.
5. Leżenie przodem, ręce wyciągnięte przed siebie, jednoczesne unoszenie rąk i nóg.
6. „Rowerek” w parach (złączone stopy).

1. Patykiem pisane
Nauka pisania liter, cyferek, czy też zwykłych wzorów geometrycznych to doskonałe zabawy angażujące każde dziecko. W trakcie takiej zabawy dziecko nie tylko utrwala znaki, litery i uczy się analizy i odtwarzania, ale również świetnie trenuje chwyt dłonią i rozwój małej motoryki. Dodatkowe ćwiczenia pisania na piasku oburącz symetrycznych wzorów z pewnością spodoba się kilkulatkom.
Do pisania wystarczy zwykły patyk, którym będzie rysować na piasku.dzieci mogą też rysować palcami.


2. Magnetyczne wzory
Do tej zabawy potrzebujecie: płytkie pudełko , piasek oraz dwa magnesy.
Do pudełka należy wsypać odrobinę piasku. Jeden z magnesów kładziemy na piasku, a drugim będziemy manipulować od spodu. Przesuwający się po piasku magnes tworzy rozmaite ślady, wzory i labirynty. W eksperymentowaniu możemy iść dalej sprawdzając jakie jeszcze przedmioty da się przesuwać po piasku np.: śrubki, metalowe kulki, spinacze itp. Taka zabawa świetnie pobudza wyobraźnię, rozwija manualnie i pobudza zmysły.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/07/zabawy-magnesami-w-piasku/

3. Piasek kinetyczny
Piasek kinetyczny to fantastyczny wynalazek, dzięki któremu maluchy mogą spędzać długie godziny na kreatywnej zabawie.
Piasek kinetyczny to znakomita propozycja dla każdego dziecka, nawet kilkuletniego.
Mieszanka pozwala na niemal nieograniczoną zabawę – można budować z niej zamki, wykrawać kształty, stawiać babki… czyli robić wszystko to, czym maluch zajmuje się w zwykłej piaskownicy.4. Zamki z piasku
Tę zabawę możemy mieć w wersji podwórkowej piaskownica), plażowej lub... domowej, gdzie piaskownicą może być szuflada lub miska;) Wszystko zależy od pogody, fantazji i o naszej kreatywności. Do robienia poszczególnych części zamku wykorzystajcie różne przedmioty codziennego użytku miski, miseczki, kubeczki, foremki do ciast, opakowania po jogurtach, etc. Pokażcie dziecku, że zamek można zrobić nie tylko używając wiaderka czy klasycznej foremki. Poeksperymentujcie z piaskiem mokrym i suchym – niech dziecko zobaczy, jak różnie można go wykorzystać!

5. Zabawa w poszukiwanie złota
Szukanie złota to fantastyczna zabawa dla każdego dziecka, a nawet grupy dzieci. Możecie się bawić w domu, ogrodzie czy na festynie rodzinnym. Zobacz na naszym filmie jak łatwo przygotować taką zabawę i ile mieliśmy przy tym frajdy, rywalizacji i zabawy.
Do przygotowania zabawy potrzebujesz: małe kamyczki, złoty spray, piasek, wodę, sito lub durszlak, dużą miskę lub kuwetę, wagę kuchenną.
Małe kamyczki umyliśmy, wysuszyliśmy i pomalowaliśmy złotym sprayem. Wszystko pokazujemy dokładnie na filmie poniżej. Do dużej kuwety nasypaliśmy piasek i zalaliśmy go wodą. Następnie wrzuciliśmy do naszej wodno-piaskowej mieszaniny ponad kilogram wyprodukowanego wcześniej złota i mogliśmy zacząć zabawę.6. Ruchome piaski
Do zrobienia naszego magicznego piasku użyjemy 500g mąki ziemniaczanej i 1,5 kg piasku. Po zmieszaniu mąki z piaskiem dodaliśmy wodę i wymieszaliśmy wszystko w misce do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Teraz czas na kreatywne zabawy dla dzieci i odciskanie śladów dłoni, jeżdżenie samochodzikami po ruchomych piaskach, rysownie znikających literek i szlaczków, ukrywanie szklanych kulek i wiele innych pomysłów, które przyjdą do głowy.

wpis edytowano 2020-08-05, 16:42
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.