Relacje

Subskrybuj
Grupa BIEDRONKI I ŻYRAFA OLA - Zabawy z wodą 04.08.2020r. (wtorek)

Grupa BIEDRONKI I ŻYRAFA OLA - Zabawy z wodą 04.08.2020r. (wtorek)

Witam kochane dzieci w wakacyjny wtorek, zaczynamy dzień od gimnastyki1. Naprzemienne wymachy rąk do przodu/ tyłu.
2. Pochylanie głowy w lewo/prawo.
3. Rozkrok, skłon do przodu i dotknięcie prawej kostki lewą ręką; wyprost i zmiana stron.
4. Dwa małe podskoki w miejscu i jeden najwyższy.
5. Leżenie przodem, unoszenie się na wyprostowanych rękach.
6. „Rowerek”.

W upalne dni niektóre letnie aktywności nieco tracą blask. Tym, co za to sprawdza się zawsze i bez wyjątków, jest zabawa z chłodną wodą. Dzieci uwielbiają zabawy z wodą. Latem mogą tę pasje rozwijać całymi dniami.
Dzięki takim aktywnością dzieci będą mogły się ochłodzić, pobawić i poeksperymentować z wodą.

1. Zabawa balonami wodnymi
Jedna z ulubionych zabaw wszystkich dzieci, czyli balony wodne i rzut do celu, ale nie byle czym tylko balonami wypełnionymi wodą.
Odmianą zabawy z balonami wodnymi jest malowanie balonami. Wystarczy wielki brystol lub karton, balony wyplenioną woda i fantastyczna zabawa gotowa2. Wędrująca woda
Eksperyment wędrująca woda to ciekawe doświadczenie, które wymaga od dziecka nieco cierpliwości. Do zabawy przygotowaliśmy 6 szklanek podobnej wysokości. Do co drugiej wlewamy wodę, a następnie dodajemy barwnik. Jeśli nie macie barwników, wodę można łatwo zabarwić wkładając do szklanki z ciepłą wodą kolorową bibułę.
Do przygotowanych szklanek wkładamy złożone w paski papierowe ręczniki. Całe doświadczenie w przyśpieszonym tempie możecie obejrzeć poniżej3. Malowanie kolorową pianą zabawa plastyczna
Do szklanek z wodą nalewamy odrobinę płynu do mycia naczyń oraz farby lub barwnika. Płyn dokładnie mieszamy i gotowe ,,barwne mieszanki” ustawiamy w kilku miejscach na białym brystolu. Teraz dzieci dmuchają przez słomkę do każdej ze szklanek tworząc olbrzymie ilości kolorowej mieniącej się w słońcu piany. Można również dmuchać w wytworzoną już pianę słomką tworząc w niej wielkie bańki mydlane. Zabawa daje dzieciom mnóstwo frajdy i z pewnością spodoba się każdemu z nich. Najlepiej zabawę przeprowadzić na trawie lub na piasku, aby uniknąć zabrudzeń wokół.4. Chłodzący gniotek
Gniotek z żelatyny to nasze najnowsze odkrycie. Dostarcza mnóstwo wrażeń i zabawy, a wypełniony zimną żelatyną świetnie będzie chłodził w upalne dni.6. Lodowe skarby
Zabawy z lodem są idealne na każdą porę roku. W plastikowym pojemniku umieść kilka zabawek. Możesz użyć zabawek z Kinder niespodzianki, małych samochodów, klocków Lego lub nakrętek po wodzie. Następnie zalej zabawki wodą i włóż do zamrażalki. Zabawki pewnie wypłyną, więc po zamarznięciu dolej wodę i ponownie zamroź. Przed zabawą wyciągnij pojemnik na kilka minut. Przełóż bryłę lodu do większej miski lub w bezpieczne miejsce, gdzie lód może się roztopić. Do wykopalisk potrzebne są narzędzia. Możesz użyć widelca, małego młotka lub innych ostrych, ale bezpiecznych akcesoriów.
Teraz pozostaje tylko odkrywać skarby w lodzie. Zabawa z lodem to gwarantowane emocje.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2015/07/trzy-zabawy-z-lodem/

7. Przebijanie balonów wodnych zawieszonych na sznurku

Zabawa ma dwie wersje dla młodszych dzieci i dla starszych. Między drzewami rozwieszamy sznurek i przewiązujemy na nim kilka balonów wodnych.
Młodsze dzieci próbują trafić w balony wodne i przebić wszystkie w jak najkrótszym czasie. Starsze dzieci robią to samo, ale z zamkniętymi lub zawiązanymi oczami. Aby ułatwić zadnie, inne osoby mogą podpowiadać gdzie kierować wykałaczkę oczywistymi komunikatami jak: -wyżej -niżej -w lewo -w prawo.
Podczas takiej zabawy uczymy się nie tylko współpracy, ale również słuchania poleceń i reagowania stosownie do nich. Jeśli dziecko ma problemy z określaniem kierunków, to tu również można to świetnie przetrenować.

8. Łowienie balonowych rybek
Do balonów wypełnionych wodą przyklejamy za pomocą taśmy pętelkę zrobioną ze sztywniejszego sznurka lub drucika kreatywnego. Wędkę można wykonać z patyka, sznurka, taśmy i haczyka. Haczyk to wygięty kawałek drucika. Do basenu wrzucamy balonowe rybki.
Zadanie polega na wyłowieniu jak największej ilości rybek w określonym czasie, lub do momentu, aż zostaną złowione wszystkie rybki z basenu. Zabawa wymaga od dziecka nieco cierpliwości, bo złapanie rybki na haczyk nie jest takie proste. Jednak dzięki temu świetnie trenujemy koordynację ruchową.

9. Stopy w akcji.
Wyjmowanie gąbek z wody za pomocą stóp. Wbrew pozorom wcale nie łatwe zadanie.

10. Transfer wody za pomocą gąbki.
Przenoszenie wody przy pomocy gąbki z miski do kubeczków. Kto pierwszy napełni kubek wodą.

Miłej zabawy!!!
wpis edytowano 2020-08-04, 07:32
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.