GRUPA CZTEROLATKÓW - STYCZEŃ undefined

GRUPA CZTEROLATKÓW - STYCZEŃ

Minął miesiąc styczeń. W tym czasie w grupie czterolatków rozmawialiśmy o przemijaniu czasu, o tym, że z roku na rok stajemy się coraz starsi. Dzieci poznały charakterystyczne zjawiska dla obecnej pory roku zimy ( śnieg, mróz, lód). Podczas spacerów w zimowej scenerii, przedszkolaki miały okazję zaobserwować uroki zimy, mogły pobawić się na śniegu, rzucać ścieżkami, a także wspólnie ulepić bałwana przed naszym przedszkolem, który codziennie witał wszystkich. Sprawdzaliśmy co dzieje się w naszych przedszkolnych karmnikach, dosypywaliśmy ziarenka dla głodnych ptaszków i zawiesiliśmy słoninkę, bo przedszkolaki wiedzą jak trudno jest zdobyć pożywienie ptakom, podczas zimy, kiedy wszystko przykrył śnieżny puch.
Każdy wie, że babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego też z okazji "Święta Babci i Dziadka", które przypada w styczniu przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, urokliwy taniec "Maryneczka", a na zakończenie występu życzenia i wspólnie odśpiewanie 100 lat dla wszystkich Babć i Dziadków. Warto wspomnieć, że 4 - latki obchodziły również "Dzień Kubusia Puchatka", w którym miały okazje poznać naszego ulubionego misia Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Miesiąc ten minął nam na wspólnych zabawach w grupie, zajęciach podczas których przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji, śpiewu piosenek, a także zajęć plastycznych, które dzieci bardzo lubią. Kolorowe prace były oglądane i podziwiane przez dzieci z innych grup, a także zdobiły nasze przedszkole.

E. Gąsiorowska

Przedstawiamy nagranie z okazji Dnia Babci i Dziadka