Grupa III - Ciekawa lekcja historii i aktywny relaks. undefined

Grupa III - Ciekawa lekcja historii i aktywny relaks.

W dniu 10 czerwca odbyła się wycieczka do skansenu przy muzeum w Łowiczu, gdzie w formie warsztatów praktycznych dzieci poznały życie dawnej wsi łowickiej. W szczególności, niektóre prace wykonywane przez gospodarza i gospodynię w polu i obejściu. I tak dzieci zamiatały przed chałupą. nawijały wełnę z wykorzystaniem prostych narzędzi, nosiły wiadra z wodą, prały na tarze, maglowały siały zboże.Za swoje starania zostały nagrodzone plakietką ,,Dobry gospodarz ,gospodyni".Pobyt w skansenie dał też możliwość zobaczenia, co na dawnej wsi rosło w ogródku przydomowym. A były to, uprawiane na użytek własny, różnego rodzaju warzywa, zioła, len, niektóre krzewy owocowe jak maliny, porzeczki. Uwagę dzieci zwróciły też, różnej konstrukcji ule stojące w ogrodzie oraz różnorodna roślinność otaczająca zagrodę. Tu i ówdzie można było dostrzec malwy, kalinę, jaśmin czy konwalie. W otoczeniu przyrody, na ławkach przed chałupą i obok chałupy, dzieci posiliły się, zjadając z apetytem drugie śniadanie i udały się na dłuższy relaks do nowo otwartej sali zabaw ,,Pszczółka" w Głownie. Po tak aktywnym dniu wypełnionym atrakcjami, zadowolone, choć trochę zmęczone przedszkolaki w godzinach już popołudniowych wróciły do przedszkola.

Bożena Florczak
19.06.2019