Grupa IV-,,Dookoła wielkanocnego jajka" z maluchami i uczniami. undefined
Dzień Strażaka

Grupa IV-,,Dookoła wielkanocnego jajka" z maluchami i uczniami.

Kontynuując wielkanocne spotkania, w dniu 11.04.2017r. przedszkolaki z grupy IV zaprosiły w swoje progi, uczniów z klasy IIIc z SP3 i grupę najmłodszych przedszkolaków. Oprócz zaprezentowanego programu artystycznego dotyczącego ludowych polskich tradycji, dzieci poznały w formie ciekawostek, tradycje Świąt Wielkanocnych obchodzone w innych krajach np. Szwecji, Holandii Francji, Bułgarii. Dowiedziały się o ,,jajkowych przesądach" dotyczących wierzenia, że jajko ma magiczną moc i jest lekarstwem na choroby. Stąd, grupa śmiałków z ,,maluchów", postanowiła sprawdzić to na sobie. Przetaczaniem ,,jajka’ przez ich ciała zajęli się starsi koledzy. Teraz tylko czekać na zdrowotne efekty. Wszyscy uczestnicy chętnie obserwowali też, doświadczenie z ,,oddychającym jajkiem", podawali szybkie potrawy jakie można uzyskać z jajek i opowiadali o swoich ulubionych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także, zagadki i Quiz wielkanocny oraz zabawa w szukanie ukrytego jajka, na zasadzie zabawy ,,Ciepło zimno". Na koniec wspólnego pobytu były świąteczne życzenia, a ,,pracowita kwoka" obdarowała wszystkich czekoladowymi jajeczkami.
Beata Janiak