Grupa "Muchomorków" w poszukiwaniu białego orła ... undefined

Grupa "Muchomorków" w poszukiwaniu białego orła ...

Realizując projekt "Symbole narodowe – godło i flaga polska" dzieci zastanawiały się między innymi nad tym, w jakich miejscach można spotkać nasze godło. W ten sposób trafiły do remizy strażackiej. Choć nasze przedszkolaki już nie raz uczestniczyły w dniach otwartych, organizowanych przez strażaków, to tym razem było zupełnie inaczej. Strażak – pan Marcin Czornik przyjął nas w stroju galowym strażaków, z orzełkiem na czapce – rogatywce. Muchomorki mogły podziwiać wyeksponowane w remizie specjalnie na tę okazję piękne godło strażackie z wizerunkiem orła. Dzieci dowiedziały się o tym, że nasi strzebińscy strażacy są ochotnikami ale istnieje również zawodowa straż pożarna. Jedni i drudzy strażacy służą naszej ojczyźnie, często uczestniczą w uroczystościach państwowych i podobnie jak wszystkie przedszkolaki cieszą się z setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy bardzo panu Marcinowi za serdeczne przyjęcie i dostarczenie naszym przedszkolakom nowych, radosnych przeżyć.
Maria Kurzok