GRUPA PIĘCIOLATKÓW - LISTOPAD undefined

GRUPA PIĘCIOLATKÓW - LISTOPAD

DRODZY RODZICE!

Na początku listopada, w związku z obchodzonym Dniem Wszystkich Świętych, rozpoczęliśmy w przedszkolu temat związany z listopadowymi wspomnieniami. Przypomnieliśmy sobie członków naszych rodzin, sporządziliśmy mapę myśli wokół pojęcia Rodzina. Poznaliśmy wówczas dwie nowe literki: E, e oraz M, m, a także cyferkę 3.

W drugim tygodniu listopada rozmawialiśmy o miłości do ojczyny. Dzieci poznały historię powstania państwa oraz jego pierwszego władcę – Mieszka I. Wysłuchały legendy o białym orle. Przypominaliśmy sobie jak wyglądają symbole narodowe, godło, Hymn, flaga; jak należy się zachować podczas słuchania Hymnu narodowego. Wspólnie całą grupą odśpiewaliśmy uroczyście hymn Polski 10 listopada o godz. 11:11. Poznawaliśmy mapę Polski oraz nauczyliśmy się piosenki: Jesteśmy Polką i Polakiem. Czytaliśmy globalnie wyrazy: godło, flaga, Polska; przeliczaliśmy, dodawaliśmy i odejmowaliśmy, graliśmy w gry dydaktyczne.

Trzeci tydzień listopada był okazją do przeprowadzania doświadczeń i obserwacji przeprowadzanych w naszym przedszkolu. Dotyczyły one m.in. niezwykle trudnego zjawiska – ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi. Dzieci odkryły, że Ziemia jest ruchoma. Wasze pociechy już wiedzą skąd bierze się dzień i noc i pory roku. Przypomniały sobie także różne zjawiska pogodowe również w języku angielskim. Dzieci pochwaliły się rozległą wiedzą na temat Układu Słonecznego i obecnych w nim planet. Układały je w kolejności od Słońca i porównywały ich wielkości. Przedszkolaki poszerzyły też wiedzę na temat chmur i ich powstawania. Dowiedziały się skąd się bierze deszcz podczas eksperymentu z parującą wodą. Poznały także kolejną nową literkę, T, t.

Ostatni tydzień listopada oscyluje wokół tematyki związanej ze zwierzątkami domowymi. To także nauka kolejnej nowej literki D, d, cyferki 4, a także obchody Dnia Pluszowego Misia.

Ewelina Kutyła
22.11.2020