GRUPA SZEŚCIOLATKÓW - STYCZEŃ

W styczniu powitaliśmy Nowy Rok, dlatego też dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat sposobów odmierzania czasu oraz budowy zegara , utrwaliły znajomość dni tygodnia i informacje o cykliczności pór roku. Podczas rozmów dzieci zastanawiały się i szukały odpowiedzi na pytanie skąd się bierze śnieg ,czy jest czysty i czy po śladach można rozpoznać kto je zostawia. Dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami na temat właściwości śniegu, znajomości pór roku i właściwego zachowania się podczas zabaw na śniegu. Rozmawialiśmy także o babciach i dziadkach. Z okazji Święta Babci i Dziadka dzieci zapoznały się z wierszami, piosenkami oraz inscenizacją „ Śniegowe bałwanki” i przygotowały występ oraz prezenty dla nich. Dzieci poznały litery u, U ,s, S oraz cyfrę 8. Uczestniczyły w zabawach językowych utrwalających rozpoznawanie i nazywanie liter, dokonywały analizy i syntezy wyrazów, dzieliły słowa na sylaby, pisały litery w liniaturze łącząc je z innymi literami. Z radością bawiły się i ćwiczyły na małej sali gimnastycznej i korzystały z zimowej aury podczas wyjścia na przedszkolny plac zabaw. Rozwijały swoją kreatywność , wyobraźnię plastyczną oraz przestrzenną podczas wykonywania takich prac plastyczno- technicznych jak: „Śnieżynka”, „ Portret babci i dziadka”, „Ptaki w karmniku”, „Bałwanek” i „Zimowy krajobraz”.

Renata Chudy

ZAPRASZAMY BABCIE I DZIADKÓW DO OBEJRZENIA PRZEDSTAWIENIA