GRUPA TRZYLATKÓW - STYCZEŃ

W styczniu maluchy rozmawiały o czterech porach roku. Ćwiczyły odróżnianie ubiorów zimowych od letnich. Przedszkolaki były zachęcane do ruchu na świeżym powietrzu, badały śnieg i lód poprzez obserwację i eksperymenty. Poznawały zimowe zabawy i piosenki. Wykonały wiele prac plastycznych związanych tematycznie z bieżącą porą roku. W czasie spacerów obserwowały przyrodę i ćwiczyły spostrzegawczość. Poznały słowo „karmnik” i dowiedziały się, że zimą należy dokarmiać ptaki. Podczas każdego wyjścia na dwór dzieci pamiętały o swoich podopiecznych w karmniku.
Przygotowywaliśmy się również do Święta Babci i Dziadka. Nauczyliśmy się dla Nich wiersza, piosenki i tańca. Wszystkie starania dzieci zostały ukoronowane występem dedykowanym naszym kochanym Dziadkom. Na tę okazję maluchy z pomocą swoich pań wykonały również piękne laurki z życzeniami, które wręczyły dziadkom w swoich domach.

Jolanta Dycha

Zamieszczamy filmik z okazji ŚWIĘTA BABCI I DZIADKA