"GWIAZDECZKI" I "JAGÓDKI" WITAJĄ WIOSNĘ undefined

"GWIAZDECZKI" I "JAGÓDKI" WITAJĄ WIOSNĘ

"Przyszła Wiosna piękna i radosna.
Przyszła Wiosna kwiatki nam przyniosła.
Ptaki ćwierkają, gniazda szukają.
Wiosna, Wiosna już!"

Dnia 20 marca 2015r. "Gwiazdeczki" i "Jagódki" wspólnie z panią Anią Klamką i panią Elą Mariuszyc postanowiły powitać pierwszy dzień wiosny. Żeby tak naprawdę przyszła, trzeba przepędzić zimę. Dlatego tego dnia przedszkolaki wyruszyły z przedszkola z Marzanną - symbolem odchodzącej zimy. Wszyscy udaliśmy się nad rzekę, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę i wrzucając do rzeki prosiliśmy, aby odeszła i już nie wracała. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru. Wszystkie te oznaki zauważyliśmy podczas spaceru. Można zatem powiedzieć, że nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich pora roku - Wiosna.

Opracowały:
Elżbieta Mariuszyc